Jdi na obsah Jdi na menu

Vernisáž výstavy ve Zdicích

zn--propa039304--2--web.jpgTajemný kraj ve výstavní síni

Město Zdice a Podbrdské vydavatelství pořádají ve spolupráci s Muzeem Českého krasu Beroun a RNDr. Martinem Langem výstavu „Tajemný kraj mezi Brdy a Českým krasem“. Výstava spojuje v sobě pohled malíře Václava Šestáka na tento kraj naší vlasti spolu s  ukázkou výtvorů neživé, či spíše živé přírody, totiž nerostů a zkamenělin. Mineralogické a paleontologickými nálezy pocházejí ze sbírek Muzea Českého krasu v Berouně a ze soukromé sbírky RNDr. Martina Langa, který je kurátorem výstavy.


S  výtvarnými pracemi Václava Šestáka z dřívějšího období se zdická veřejnost mohla seznámit  v roce 2003 v rámci výstavy „Zdičtí výtvarníci“. Na současné výstavě představí nové obrazy převážně z období 2006 – 07.  V letošním roce má za sebou úspěšnou výstavu konanou na jaře v Mirošově.

Na svých obrazech zachycuje Václav Šesták krajinu v nejrůznějších ročních obdobích, některé jeho práce mají v sobě přímo zasněnou krásu. Zastoupena na výstavě bude i tvorba figurální. Velmi působivé pro svou zajímavou a ojedinělou techniku kresby suchou křídou na mokrém šepsu jsou plátna zachycující výjevy od moře a z podbrdské krajiny. Při způsobu jejich provedení byl autor inspirován pracemi významného českého malíře 19. století Jakuba Schikanedera, který spolu s Juliem Mařákem a Antonínem Slavíčkem patří k nejmilovanějším Šestákovým malířům.  

Vernisáž výstavy se koná ve středu 3. října 2007 od 16 hodin, v kulturním programu se představí Alternativní sdružení Prašivina ze Strašic. V dalších dnech je možné výstavu navštívit až do 17. října, a to od pondělí do pátku dopoledne v době 10 - 12 h, odpoledne 14 – 17 h, v sobotu a v neděli odpoledne 14 – 17 h.  Věříme, že z ní budou s uspokojením odcházet milovníci malby i krásných minerálů.

Jana Smíšková

ZPĚT